Napi bevételek
Napi és fizetési mód szerinti bontásban tekinthetők meg a bevételek.
A szűrő segítségével adj meg időszakot, vagy szűkítsd a munkatársra, aki a bevételt generálta.
A bal oldalon található lenyíló ikonra kattintva megtekinthető, hogy az egyes fizetési módokkal mennyit fizettek.
Lejáratközeli termékek
Nemcsak amiatt lehet hasznos, hogy tudjuk, milyen termékek járnak le a közeljövőben, hanem eszerint akár eseti kedvezményeket/akciókat is kitalálhatunk az adott alapanyagból/termékből készült ételekre és italokra.
A szűrőkben raktárra, beszállítóra, vagy konkrét termékre kereshetünk, míg a lista részben a fejlécben található értékek alapján rendezhetjük növekvő/csökkenő helyzetbe a sorokat.
Alapértelmezetten 20 sor jelenik meg egy oldalon, az oldalak között pedig a lap alján található lapozóval lehet lapozni.
Ha azt szeretnénk, hogy minden termék egy oldalon jelenjen meg, kattintsunk a jobb oldalon található „összesen” ikonra. Ez például exportálásnál hasznos.
Bevásárlólista
Itt tekinthető meg az az automatikusan generált lista, ahol az adott beszállítóra szűrve megtekinthetjük a beszerzendő termékek és a hozzá tartozó rendelési javaslatot. A lista akár egy gombnyomásra emailben is küldhető, így könnyedén továbbíthatod beszállítód részére is.
Készlet tevékenységek
Nyomon követhetők az üzletben történő készletmozgások: például milyen termékek kerültek bevételezésre, selejtezésre, vagy akár átmozgatásra másik raktárba. Szűrők segítségével konkrét tranzakcióra is kereshetünk, vagy azt is megtekinthetjük, hogy adott alkalmazott milyen tevékenységeket végzett.
Rendelés tevékenységek
Ez egyfajta ellenőrző felület, ahol nyomon követhetők a rendelésekkel kapcsolatos módosítások, törlések. Segítséget nyújthat problémás esetek megoldásában, például amikor nem egyezik a kassza, pénztárgép zárása a PlaccOnban rögzített forgalommal.
Kedvezmények
Megtekinthetők az alkalmazottak által kiadott kedvezmények listája, tételesen lebontva.
Csak akkor és annyi kedvezmény adható maximum, amennyi termékszinten beállításra került. Erről bővebben a termékfeltöltés súgóban olvashatsz.
Nyitott rendelések
Összegre, felhasználóra és asztalra bontva tekinthetők meg azok a rendelések, amelyek nem kerültek lezárásra. Ez a funkció azért is fontos, mert készletről csak azok a termékek/alapanyagok kerülnek levonásra, amelyek kifizetésre kerültek a rendelés után.
A bal oldali lenyíló ikonocskára kattintva megnézhetjük a rendeléshez tartozó részleteket.
Lezárt rendelések
Az összes fizetett, azaz megvalósult rendelés tételes és fizetési mód szerinti listázási lehetősége. A rendelés- és fizetési azonosítók alapján visszakövethetők a rendelések és akár újra is nyomtathatók a blokkok.
A rendelésazonosító a táblázat felső sorában tekinthető meg, míg a fizetési azonosító a rendelés részleteket lenyitva soronként (lásd a lenti képen megjelölve).
Egy rendelésazonosítóhoz több fizetési azonosító is tartozhat, például amikor a vendég készpénzzel és kártyával is fizet.
A rendelési és a fizetési azonosító is a blokkon tekinthető meg, lásd megjelölve az alábbi blokkon:
R=rendelési azonosító
F=fizetési azonosító
Alapanyag fogyás
Itt tekinthető meg, hogy adott időszak alatt milyen mértékű volt bizonyos alapanyagok fogyása. Ez a funkció szintén segítséget nyújthat eseti kedvezmények/akciók kialakításában.
Tipp: az összes termék megtekintéséhez, amennyiben több mint 20 sor van, használs az „összesen” gombot, így nem kell lapozni az oldalak között.
Fogyások és nyereségek
Adott időtartam alatt meg tudjuk vizsgálni, hogy bizonyos termékekből mennyi fogyott és azokból milyen haszon generálódott.
Tipp: jön hozzád egy termék beszállítója. A tárgyalás előtt meg tudod tekinteni, hogy az elmúlt egy évben az adott termékből mennyi fogyott az előtte lévő periódushoz képest.
Például:
Szűrőből válaszd ki a vizsgálandó termékeket, és add meg az időszakot. Az összesen sorban tekintheted meg, hogy a kijelölt termékekből összesen mennyi fogyott és milyen bruttó nyereség keletkezett szeptember 1 és december 31 között.
Tipp: ha gyakran vizsgálsz bizonyos termékeket, ments el szűrőként könyvjelzőbe. Így csak az időt kell módosítanod. A riportok mentéséről itt tudsz tájékozódni.
A riportok menüpontban még több szempont alapján vizsgálhatod meg a működésedet.