Mi kell hozzá?
- 1 db Raspberry PI 3 (Model B+) eszköz
- 1 db min 4GB MicrSD kártya
- 1 db telefontöltő (min 2,5 A)
- 1 db asztali számítógép vagy laptop
- 1 db Epson blokknyomtató PrintNode protokollal: https://placcon.hu/termek/epson-blokknyomtato-80-mm/
- Internet kapcsolat
Hogyan csináld?
- Töltsd le a laptopodra egy mappába az alábbi fájlcsomagot:„PrintPi_HostFinal_v2_noconf” (ez lesz a Raspberry operációs rendszere):
https://drive.google.com/file/d/1l1lWnIWkxbyrbGuhVPhVyfCygWyb0y3o/view?usp=sharing
- Tölts le a laptopodra egy Raspberry Imanger programot (pl ezt az „Imager applikációt”) az asztalra vagy a letöltések közé: https://downloads.raspberrypi.org/imager/imager.exe
- Nyisd meg.
- Válaszd a telepítést.
- Majd a befejezést és megnyitást.
- Helyezd a megformázott micro SD kártyát a kártyaolvasóba.
- Kattints a „Choose OS” gombra, válaszd ki az „Use custom” telepítés módot és tallózd ki az elsőként letöltött operációs rendszer mappát (PrintPi_HostFinal_v2_noconf kicsomagolt fájlt).
- Az SD card gombon add meg az SD kártya elérését.
- Kattints végül a „Write” gombra a kiíráshoz és hagyd, hogy végig fusson a folyamat (néhány perc).
- Indítsd újra a számítógépet, amin a műveletet végigjutottad.
- Nyisd meg az SD kártya sh fájlt. Ha nem nyitja meg, akkor nyiss megy egy jegyzettömb alkalmazást és abban nyisd meg.
- Adj meg egy eszköz nevet pl: Boltod neve (csak kisbetű és szám az angol abc betűivel (Pl „mauro12”), illetve a wifi hálózat nevét és a hálózat jelszavát a macskakörmök közé. Fontos, hogy a hálózati adatnál teljesen azonosnak kell lennie minden karakternek! A megadott eszköz nevet jegyezd fel valahova, mert később szükséged lesz rá.
- Zárd be a jegyzettömböt és mentsd el a fájlt.
- Vedd ki a számítógépből az SD kártyát és tedd be a Raspberry-be, majd adj tápellátást az eszköznek, pár perc kell, amire betölt első indításra a Rapberry operációs rendszere.
Konfiguráld fel a nyomtatót:
- Csatlakoztass egy EPSON TM T20II nyomtatót a Rasperry eszköz USB aljzatába és kapcsolt be a nyomtatót (a nyomtatón zöld lámpa világítson)
- Az asztali gépeden a böngészőbe (Chrome) böngészősávjába írd be az alábbit: http://eszkozneve:631/ az előző pontban megadott eszköznévvel behelyettesítve, ekkor belépsz a nyomtató konfigurációs menüjébe. Itt válaszd ki a „Adding Printers and Classes” menüpontot.
- Ha szükséges engedélyezd a böngészőben a kapcsolatot
- felhasználónév: print
- jelszó: Print2020
- Válaszd ki a nyomtató típusát
- Adj meg egy egyedi nevet a nyomtatónak, ha több nyomtatót használsz (pl. pult, vagy konyha). Ha csak egy nyomtatót használsz, akkor lépj tovább.
Fontos, hogy ezt megváltoztasd, majd lépj a következő lépésre és a nyomtató neve legfeljebb 127 nyomtatható karaktert tartalmazhat, és nem tartalmazhat szóközt, perjelzést (/) (#) extra karaktereket.
- Töltsd le az alábbi PPD fájlt, mely a nyomató beállításait tartalmazza, majd az „Or Provide a PPD File” menüpontba tallózd fel és kattints az Add Printer gombra. https://drive.google.com/file/d/1IFzRwW24SaP5X6NiCVMDdMSuxSTFOneA/view?usp=sharing
- Válaszd a 80×297-es beállítást, ha ezzel megvagy.
Lépj be a PrintNode felületére számítógépeden:
- Az asztali gépeden a böngészőbe (Chrome) böngészősávjába írd be az alábbit: http://eszköznév:8888/ vagy kattints a linkre.
- Válaszd a Login menüpontot és add meg saját PrintNode fiókod nevét és jelszavát, ha nincsen saját előfizetésed és nem szeretnél akkor igényelj belépést ügyfélszolgálatunktól a help@placcon.hu címen.
- Válaszd a Printer fület és másold ki a telepített Printer ID-át.
- Lépj be a PlaccOn fiókodba, válaszd a Beállítások / Üzletek pontot majd válaszd ki a boltot, amibe meg szeretnéd adni a nyomtatót.
- Alul a nyomtató beállítások fülön add meg a Print Node API-t, amit a PrintNode fiókodbol tudsz kimáolni, vagy megkaptad ügyfélszolgálatunktól. Majd írd be a nyomtató ID-t ide:
Mi a teendő, ha változik a ruter vagy a hálózat neve vagy jelszava?
- Nyisd meg a wpa_supplicant.conf fájlt egy jegyzettömbben
- Add meg az új hálózati nevet és jelszót, majd másold fel a Raspberry SD- kártyájára fékül írva a régit.
- Indítsd újra a Raspberry-t
Ha nem találod az IP címeket akkor az alábbi program telepítését javasoljuk:
https://angryip.org/download/#windows